img_gotsmall.jpg

 

mmhm... to owoc entuzjazmu dla dobrego designu i wszystkiego co zielone.

 

Jako marka postawiliśmy sobie jeden główny cel. Wszystko co tworzymy musi być zgodne z ekologicznymi zasadami. Czyli nasze koszulki zawsze będą z bawełny ekologicznej lub innego eko-materiału (np. lyocell, bambus), nasze szale będą z wełny czy lnu. Jeżeli w naszej ofercie kiedyś pojawi się poliester to tylko i wyłącznie z recyklingu.

 

Dlaczego bawełna ekologiczna? W przeciwieństwie do tej konwencjonalnej przy uprawie eko-bawełny funkcjonuje całkowity zakaz stosowania środków chemii rolnej jak pestycydy, herbicydy i sztuczne nawozy. Jest to niesłychanie istotnie nie tylko dla środowiska, ale przede wszystkim na ludzi pracujących na plantacjach bawełny.

 

POCZĄTEK: 2009

Od kilku lat mieszkaliśmy („my” tzn. Ewelina i Adam) w Cork, w Irlandii. Pracowaliśmy w różnych miejscach, głównie pubach I restauracjach, studiując Multimedia i okazjonalnie zajmując się projektami graficznymi (Ewelina) lub tłumaczeniami (Adam).

 

Idea robienia czegoś na własną rękę towarzyszyła nam od zawsze i przeszliśmy przez chyba milion pomysłów – bo chcieliśmy być absolutnie pewni, że kiedy już się na coś zdecydujemy, będziemy to robić ze szczerą pasją i poświęceniem.

 

To pewnie wydarzyło się, kiedy Adam wzbogacał swoją kolekcję t-shirtów o kolejny „egzemplarz” (cóż, trzeba to powiedzieć – jest od nich uzależniony), albomoże kiedy Ewelina pracowała nad jakimś projektem (ta wersja też jest bardzo prawdopodobna, jako, że robiła m.in. ulotki dla… firmy robiącej koszulki z nadrukiem, która jako pierwsza zapoznała nas z ideą 'organic cotton', wtedy też zaczęliśmy zaznajamiać się z tematem ekologicznych upraw).

 

Kiedy idea stworzenia nowej marki eko-dizajnerskich t-shirtów została wyartykułowana – to była prawdziwa Eureka:

-„A więc… będziemy robić koszulki z bawełny organicznej z wyjątkowymi nadrukami…?”

-„mmhm…”

 

 

 

OBECNIE...

mmhm działa głównie jako sklep internetowy mmhm.eu. Jesteśmy na liście ekologicznych marek na stronie Dobrych Zakupów (lista polskich eko – producentów), napisało o nas kilka blogów, ale rozpoczęliśmy też działania w realu. Wyjazd na targi mody, gdzie można bezpośrednio spotkać się z klientami jest nie do przecenienia.